Jarní očista

6. dubna 2018 v 22:29 | Ortie |  Co mi nedá spát...
Tak jaro se už konečně ohlásilo a najednou na mě snad skoro ode všad vyskakuje téma: JARNÍ OČISTA TĚLA.
Všude se doporučuje, jak je skvělé to a jak tamto je ještě lepší a jak bez toho nepřijde jarní energie atd...
Jako samozřejmě jarní očista - fajn. Určitě se to může hodit a být fajn se po zimě očistit od zplodin (i když to dle mého nikdy zcela nejde), ale to by se hodilo i kdykoli jindy v přechodu do jakékoli změny počasí. A myslím, že není zcela skvělé a úžasné se do něčeho nutit, protože pak to nebude mít asi moc účinek na naše zdraví, protože přeci jenom jde hodně i o psychiku.
A proto když se budeme nutit do toho, že teď musíme dva týdny pít kopřivový čaj, který nám sice vůbec nechutná, ale musíme ho pít, protože přeci bez něj se pořádně na jaro nenastartujeme a naše tělo bude unavené a neschopné ničeho... To přeci nemá smysl. Samozřejmě pokud se na jarní očistu těšíme a opravdu si jí vychutnáváme, tak proti tomu vůbec nic nemám, to může být skvělé, ale když se do toho nikdo nutí, tak to dle mě může mít i opačný efekt - můžeme si tělo zanést "toxinama" stresu (kruciš, to zní podivně, jde to vůbec takto použít?). A to přeci nechceme, protože i stres z nás vysává energii a nemá cenu si ho ještě uměle přidělávat něčím, co je pro nás složité.
Určitě jsem zastáncem toho, že by se měl člověk zklidnit a odpočinout a ne stále jet na plno, ale to neplatí jenom na jaře, ale v jakémkoli jiném období, že je někdy potřeba nechat tělo odpočívat, aby mělo čas se zregenerovat. Ale pro každého to může být jinak, někdo se skvěle zrelaxuje a nabije energií třeba při procházce přírodou, někdo jiný v posteli s knížkou a někdo jiný třeba, když něco dobrého uvaří, možností je spousta. A myslím, že stejně jako například kopřivový čaj může z těla odplavit to špatné i dobrá kniha, zpěv ptáků, dobré jídlo, pohyb... Když máme chuť dejme si bylinkový čaj, ale proč se do toho nutit, když třeba vůbec není chuť ani nálada? Jenom proto že je jaro? Není to trochu zbytečné?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MoniaF MoniaF | E-mail | 25. února 2020 v 15:36 | Reagovat

Neco pro chlapce, potkejte divky z oblasti - http://girlssnapshots.com

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama