Fotografické vzpomínky

26. ledna 2017 v 21:09 | Ortie |  Fotografie
Nedávno jsem procházela fotky, co jsem fotila již mnohem dříve tak od dvanácti až do třinácti let, takže už je to nějaký ten pátek zpátky a vzpomínala jsem z jakých fotek jsem byla tehdy nadšená a jak jsem se učila zacházet z fotoaparátem. Když jsem tak ty fotky procházela, tak jsem na nich viděl skutečný postup až do dnešní doby, ale každý nějak začínal :D Já jsem se rozhodla, že se o nějaké fotky, ze kterých jsem v té době byla skutečně nadšená, podělím. Pokusím se říci, co jsem se díky nim naučila, co mě na nic tehdy uchvátila a tak.

Tuto fotografii jsem si zamilovala díky kontarstu barev, tmavá a světlá. Byla focena někdy před čtyřmi lety a vlastně díky ní jsem chtěla začít fotit i něco jiného než jen zážitky, vlastně jsem chtěla začít využívat fotky jako umění.


Byla jsem naprosto nadšená, když se mi podařilo vyfotit koně, který jak by se koupal v ubývajícím slunečním světle. Samozřejmě kvalita fotografie je mizivá, ale nějaký pokus tam přeci jen byl.


Poprvé se mi bez rozmazání povedlo vyfoti květinu v mém dětském srdíčku zavládla radost.Tady jsem byla na sebe pyšná hlavně díky té kompozici, že nebyla ta budova v popředí, ale ten strom a tím to nebylo tak zcela obvyklé (nebo mně to tak přišlo). Díky tomu, že se mi výsledek líbil jsem se naučila experimentovat a více si to užívat.Tato fotografie má své místo zde, hlavně díky tomu, že je focená přes sklo a bylo to poprvé kdy jsem přišla na to jak si šikovně stoupnout, aby se tam neobjevil můj odraz a jak dobře zaostřit. Od té doby se mi to povedlo už skoro pokaždé, prolomila jsem jakousi bariéru :D


U tohoto portrétu se mi líbilo, jak se mi povedlo zachytit ideální sluneční nasvícení. Kdybych to fotila dnes, tak barvy ještě určitě trochu ztmavím, aby celá fotografie lépe vynikla, ale tehdy jsem na sebe byla pyšn. První pořádný portrét.


Takový malý pokus o zátiší. Líbil se mi pohled z okna, jen jsem zvolila špatný úhle, ale i chybami se musím učit.


Fotografie je sice velice rozmazaná, ale to se mi na ní právě líbilo a vlastně stále líbí. Myslím si, že této fotografii to i docela prospělo a občas si i když fotím v noci nyní, pomalou závěrkou vyfotím nějakou rozmazanou fotografii.

Tak toto by bylo pro tento článek vše, měla jsem připravené více fotografií, ale nevím kdo by to dočetl celé, tak přidávám jen tyto, možná ještě někdy zabrouzdám do starých složek a vyštrachám další fotky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucienne Lucienne | Web | 26. ledna 2017 v 21:25 | Reagovat

pekne fotky na ten vek :)chci taky zait fotit tak snad budu mit zacatek stejny :D :)

2 Ortie Ortie | Web | 27. ledna 2017 v 17:53 | Reagovat

[1]: Děkuji ti moc. Držím ti palce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama