Přátelství!?

16. listopadu 2016 v 23:48 | Ortie |  Co mi nedá spát...
Kde je hranice přátelství? Kdy se s přátelského vztahu stane vztah milostný? Dá se tomu vůec zabránit? Může vydržet přátelství mezi mužem a ženou? Takové otázky se mi prhání hlavou a já na ně hledám odpověď, i když si uvědomuji, že ji asi nenajdu.
Proč tohle vlastně píšu, protože nemám nejlepší přítelkyni, ale nejlepšího přítele (samozřejmě v kamarádském slova smyslu) A občas se bojím, zda nezačíná v našem vztahu hledat něco víc, než je v něm schopný najít. Sice ještě nedávno říkal, že to co máme my dva je lepší než milostný vztah a já s ním souhlasila a pořád s tímto výrokem souhlasím. Protože takovýto vztah je mnohem jednodší, bez stresu, nevadí nám probírat úplné voloviny, nebo se snažit tomu druhému pomoci, je fajn taky mít takto někoho s kým může člověk probrat i ty věci ohledně vztahů. Všechno bylo fajn, ale v poslední době, se začal tak trochu měnit a třeba se mi to jen zdá (přála bych si, aby se mi to jen zdálo) ke mně začíná cítit něco více než jen přátelství. Já vím, že jestli tomu tak je, tak s tím stejně nic neudělám, protože lidské city se nedají ovlivnit, spíše bych přemýšlela, jak se to mohlo stát, jak by bylo možné že dva roky nic a najednou... Ale tomuto nerozumím. Jen se bojím, že jestli je v tom, co ke mně cítí i něco více, že by to nakonec mohlo zničit naše přátelství, což by mě strašně moc bolelo... Ono možná v tom přátelství je i u mě jakýci způsob lásky, ale ne jako k partnerovi, prostě takový...jiný cit, který je lásce hodně podobná a je dosti možné, že se o jakýsi její druh jedná.
Kde končí ty hranice? Co ještě přátelé můžou a co už ne? A je to vůbec dané? Nevím, asi bych si o tom měla s někým promluvit.

Chci přátelství,
ve kterém nejde o nic víc,
bez skrytého poselství,
nechci, aby líbal moji líc.

Chci přátelství čisté,
které bude nezkalené,
kde v trápení objetí je jisté,
slova lásky nebudou v něm zabalené.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lukáš Lukáš | Web | 17. listopadu 2016 v 13:08 | Reagovat

zdravím... za prvé je to všechno o pevné vůli - to znamená vydržet a nenechávat se ovládat případnými milostnými prvky (to lze nejlépe po společné dohodě)

za druhé - ono se sice říkává, že přátelství mezi mužem a ženou neexistuje  a že vždy "končí" v posteli - ovšem já s tím nesouhlasím (ne tedy vždy)

2 Necrodes Necrodes | E-mail | Web | 17. listopadu 2016 v 15:31 | Reagovat

Já sice nejsem nějaké ztělesnění typického muže, nicméně si myslím, že jisté riziko, že se přátelství tímto pokazí, je vždycky. Našemu pohlaví je geneticky dáno, že se snaží najít si partnerku, a tak je téměř jisté, že se nám podobné myšlenky v hlavě vyrojí.

Mám ovšem za to, že přátelství mezi mužem a ženou je bez problému realizovatelné. Muž se nebude snad nikdy ke své kamarádce chovat stejným způsobem jako ke kamarádům, ale měl by mít priority. Logický úsudek tedy velí, držet se dál. Obecně vzato, většinou slýchám, že milostné vztahy bývalých přátel nedopadají dobře. Něco na tom bude. :)

3 Ortie Ortie | Web | 17. listopadu 2016 v 16:29 | Reagovat

[1]: Ano, důležité je se neovládnout a přátelství mezi mužem a ženou může fungovat, potom asi...

[2]: Musím si dát pozor, aby to nedopadlo jako milostný vztah no...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama